Değerleme Faaliyetleri Kapsamında Oluşan Ulaşım Masrafları Hakkında Açıklama

14.10.2022

Sayın Üyemiz,

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından hazırlanan “Bankaların Değerleme Hizmeti Almaları ve Bankalara Değerleme Hizmeti Verecek Kuruluşların Yetkilendirilmesi ve Faaliyetleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 17.09.2022 Tarih ve 31956 Sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Bu kapsamda, yoğun çalışmalarımız ardından sektörümüzün çok arzu ettiği yol ücretleri ile ilgili genelgemiz yayınlanmış olup, 17.10.2022 tarihi itibari ile yürürlüğe girecektir.

Başta Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nureddin NEBATİ olmak üzere, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Ömer Gönül ve tüm kurul çalışanlarına, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu Başkanı Sayın Mehmet Ali AKBEN ve tüm kurum çalışanlarına Bankalar Birliği Başkanı Sayın Alparslan ÇAKAR ve tüm birlik çalışanlarına üyelerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm üyelerimiz için genelgemizin hayırlı olmasını temenni eder, önümüzdeki günlerde atacağımız yeni adımlar ile sektörümüzü daha güzel yarınlara hep bilirlikte taşıyacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği