Denetleme Kurulu

Ahmet Göçer

Ahmet Göçer

Denetleme Kurulu Üyesi
Erdeniz Erbey

Erdeniz Erbey

Denetleme Kurulu Üyesi
Özgür Nehir

Özgür Nehir

Denetleme Kurulu Üyesi

Denetleme Kurulu, Genel Kurul tarafından Yönetim Kurulu Üyesi olmayan Değerleme Uzmanı adaylar arasından seçilen üç asıl ve üç yedek üyeden oluşur.

Denetleme Kurulu Üyelerinin görev süresi iki yıldır. Herhangi bir sebeple dönem içinde asıl üyeliklerden biri boşalır ise, bu üyenin görev süresini tamamlamak üzere, boşalan asıl üyenin yedeklerinden en fazla oy alan kişi Denetleme Kurulu Üyesi olarak seçilir.

Denetleme Kurulu, Birliğin bütün hesapları ve işlemlerini inceleyerek Birliğin çalışmaları hakkındaki görüşlerini bir raporla genel kurulun olağan toplantılarına sunmakla görevlidir.


Geçmiş Dönem Denetleme Kurulları

Ahmet Göçer

1968 yılında Kahramanmaraş/Elbistan’da doğdum. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1991 yılında mezun oldum. Gazetecilik mesleğini icra ettim. Kahramanmaraş İl Genel Meclisi 1. Başkan Vekilliği ve Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı görevinde bulundum. 2011 yılında Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansını aldıktan sonra, hiç ara vermeden bugüne kadar değerleme uzmanlığı mesleğini icra ettim. TDUB Değerleme Komitesi’nde 2 yıl görev yaptım. 2021 Yılında Birliğin Denetleme Kurulu Üyeliğine seçildim. Mali analiz, tapu mevzuatı, kamulaştırma, aktüerya, değerleme uzmanlığı, G.Y.O. mevzuatı, hesap bilirkişiliği konularında eğitimlere katıldım. Sözleşmeli değerleme uzmanı olarak mesleğimi sürdürmekteyim. 2 çocuk babasıyım.

Erdeniz Erbey

Kurumsal çalışma hayatına 2008 yılı başında Yapı Kredi Bankası A.Ş.’de Satış Yetkilisi olarak başlayıp, Finansbank A.Ş. Satış Yetkilisi ve Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’de ise Bireysel Bankacılık Portföy Yetkilisi olarak devam edip, 2014 yılı Temmuz ayında sağlık sebebiyle Finans/Banka sektöründen ayrılmıştır. Erdeniz ERBEY Finans/Banka sektöründe iken Değerleme sektörüne ilgi duyarak 2015 yılında Gayrimenkul Lisansını alıp, Değerleme şirketleri için Adana Bölgesinde çözüm ortaklığı yaparak çalışma hayatına Değerleme Sektöründe devam etmiş ve çözüm ortaklığı dışında Adalet Bakanlığında Gayrimenkul Bilirkişiliği yapmakta ve Gayrimenkul Danışmanı olarak hizmeti vermektedir. Eğitim hayatı; Ticaret Lisesi muhasebe bölümü, Gaziantep Üniversitesi İşletme Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlamış olup, halen Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümünde Tezsiz Yüksek Lisansta eğitim hayatına devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Erdeniz ERBEY Adana doğumlu ve 38 yaşındadır.

Özgür Nehir

İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Özgür NEHİR, aile işletmesi olan Ağva Paradise Otel’de çalışma hayatına başladı. 2008 yılında değerleme şirketleri için çözüm ortaklığı yaparak sektöre adım attı. 2010 yılında “Değerleme Asistanı” olarak işe başladığı Eva Gayrimenkul Değerleme ve Dan. A.Ş.’den 2013 yılında “Yönetici” olarak ayrıldı. Ankara merkezli Dora Gayrimenkul Değerleme A.Ş. firmasının “İstanbul Bölge Müdürü” olarak firmanın İstanbul’daki ofis kuruluşunu, organizasyon oluşumunu ve yönetimini gerçekleştirdi. 2013 yılı ikinci yarısından itibaren, kurucu ortak olarak Galata Taşınmaz Değerleme ve Dan. Hiz. A.Ş.’de “Sorumlu Değerleme Uzmanı/ Genel Müdür” görevini üstlendi ve hale devam etmektedir. Sektörde aktif görev aldığı süre boyunca birçok nitelikli taşınmazın değerleme, geliştirme ve fizibilite çalışmalarında ve kontrolünde görev alan Özgür NEHİR; 1980 İstanbul doğumlu, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.