Birlik Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci'den 2023 Yılı Asgari Ücret Tarifesi Hakkında Değerlendirme

30.12.2022

Değerli Üyelerimiz,

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyelerinin vereceği değerleme hizmetlerine ilişkin 2023 yılı Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret Tarifesi ve Uygulama Esasları (Asgari Ücret Tarifesi), Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenmiş ve 30.12.2022 tarih 32059 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bağımsız, tarafsız, saygın değerleme faaliyeti yapılabilmesi, değerleme sektörünün sağlıklı bir şekilde devamlılığı ve değerleme raporlarının kalitesinin arttırılmasının ancak artan maliyet unsurları çerçevesince günümüz ekonomik koşullarını kapsayacak şekilde güncellenmesi ile mümkün olabileceği görüşünü benimseyerek yaptığımız çalışmaların, gerek tarifemize yapılan %77 zam ile gerek ise tarifemizde bulunan metrekare aralıklarında yapılan olumlu yönde güncelleme ile sonuç vermesi bizleri son derece mutlu etmiştir.

Sektörümüzün 2023 yılına daha umutlu ve gayretli şekilde girmesine katkı sağlayan başta Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Nureddin Nebati olmak üzere,  Bakan Yardımcımız Sn. Murat Zaman’a Sermaye Piyasası Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Ömer Gönül ve tüm kurul çalışanlarına, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu Başkanı Sayın Mehmet Ali AKBEN ve tüm kurum çalışanlarına Bankalar Birliği Başkanı Sayın Alparslan ÇAKAR ve tüm birlik çalışanlarına üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunarım.

Bu kapsamda, yeni tarifemizin sektörümüz için hayırlı olmasını temenni eder, 2023 yılının başta ülkemiz olmak üzere tüm üyelerimize sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini dilerim.

 

Yaşar BAHÇECİ

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği

Yönetim Kurulu Başkanı