Bilgiler alınıyor...

TDUB Üye Kartı'nız Yenilendi

TDUB Üye Kartı, TDUB tarafından PARAM Türk Elektronik Para A.Ş. işbirliği ile geliştirilmiştir.

Troy logosu ile yenilenen TDUB Üye Kartı, tercih edilmesi durumunda ön ödemeli kart olarak kullanabilecektir.

TDUB Üye Kartının arka yüzünde yer alan karekod ile kart sahibine ilişkin bilgiler, değerleme hizmet alıcıları tarafından TDUB Üye Bilgileri veritabanından doğrulanabilecektir.

Doğrulama işlemi karekod tarama aplikasyonları aracılığı ile karekodu okutarak gerçekleştirilecektir.

Doğrulama ekranında Gayrimenkul Değerleme Uzmanının adı, soyadı ve lisans numarası bilgileri görüntülenecektir.

 

TDUB Üye Kartı, ücretsizdir ve Üyeliğin devam etmesi durumunda kart üzerinde yer alan son kullanım tarihine kadar geçerlidir.

Birliğimize Üyelik süreci, Birliğimizin www.tdub.org.tr internet adresinde “Üye Bilgileri” sekmesi altında yer alan “Üyelik Başvuru Formu”nun doldurulması ve kaydedilmesi ile başlamaktadır. İşlem sonunda girilen bilgilerin kaydedilmesi ve formun yazıcı çıktısının ekleri ile birlikte ıslak imzalı ve eksiksiz olarak Birliğimizin yazışma adresine iletilmesi ile gerçekleştirilir.

TDUB Üye Kartının kayıp veya zayi olması durumunda, kart talebi 0850 988 8888 numaralı destek hattına kart sahibi tarafından iletilecektir. Yeni çıkarılan kartlar ücreti mukabilinde kart sahibinin, TDUB Üye Bilgilerinde yer alan resmi yazışma adresine gönderilecektir. TDUB Üye Kartının yenilenmesi sürecinde TDUB Üye Bilgilerinde yer alan veriler kullanılacaktır. Bu nedenle TDUB Üye Kartında yer alacak fotoğraf dahil olmak üzere tüm üye bilgilerinin www.tdub.org.tr adresinden ulaşılacak Üye Bilgileri bölümünden güncellenmesi gerekmektedir.

TDUB Üye Kartı aynı zamanda bir ödeme aracıdır. TDUB Sanal POS sistemi sayesinde aidat ödemeleri dahil tüm alışverişlerde ödeme aracı olarak kullanılabilir. TDUB Üye Kartının aynı zamanda ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için hesabın aktif edilmesi gerekir. TDUB Üye Kartının sadece Üye Kartı olarak kullanılmak istenmesi durumunda hesabın aktif edilmesine gerek yoktur.

HESABINI AKTİF ET

Sahip olduğunuz TDUB Üye Kartı üzerindeki kart numarası ile hem hesabınızı hem de kartınızı aktif edebilirsiniz.

Aktif etmek için tdub.param.com.tr adresine tıklayınız.

İNTERNET ŞUBESİ

Param internet şubesi üzerinden kartınız ile ilgili tüm ödeme ve tahsilat işlemlerinizi yapabilir, hesap hareketlerinizi takip edebilirsiniz.

İnternet Şubesi adresinden ulaşabilirsiniz.

PARA YÜKLEME

TDUB Üye Kartı'nıza kredi kartınız ile ön yükleme yapabilirsiniz.

Param Kart TL Yükle adresinden ulaşabilirsiniz.

 

TROY Logolu TDUB Üye Kartı

TDUB Üye Kartı'nıza tüm Banka ATM'leri, EFT/Havale, kredi kartı ile TL yüklenebilir. Yüklenen TL ile de para transferi, ATM'den nakit çekim, internette ve mağazada harcama işlemi yapılabilir. Ayrıca anlaşmalı üye iş yerlerindeki avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

TDUB Üye Kartı Nedir?

  • TDUB Üye Kartı, Param altyapısı ile TDUB üyelerine özel olarak geliştirilmiştir.

  • TDUB Üye Kartı ile ister tek çekim isterseniz de kredi kartı ile tek çekim ve taksitli seçenekleriyle Üyelik aidatlarınızı ödeyebilirsiniz.

  • Param Mobil uygulaması ile her yerden TDUB Üye Kartı'nıza kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  • Muhasebede nakit para bulundurma zorunluluğunun ortadan kalkmasını sağlarsınız.

  • Değerleme sürecinde yapılan tüm ödemelerin dijitalleşmesini sağlarsınız.

  • TDUB Üye Kartı'nız ile ödemelerinizi ve haracamalarınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

  • TDUB Üye Kartı'nızı TROY altyapısına sahip olduğu için Türkiye'deki tüm banka ATM ve POS cihazlarında, e-ticaret sitelerinde, para transferinde kullanabilirsiniz.

  • TDUB Üye Kartı'nız ile kurum veya hizmet alıcılarına kimliğinizi doğrulatabilirsiniz.

TDUB Üye Kartı İle Üyelik Doğrulaması Nasıl Yapılır?

TDUB Üye Kartı arkasında her kart için tekil olarak hazırlanan bir karekod bulunmaktadır. Bu karekod ayesinde TDUB Üyelik kontrolü ve lisans geçerlilik bilgileri resmi kurumlar ve hizmet alıcılar tarafından rahatlıkla kontrol edilebilecektir.

  • Kart arkasındaki karekod bir karekod tarayıcı (akıllı telefon uygulaması veya cihaz) ile okutulduğunda bir web adresi görülmektedir.

  • Görülen adrese tıklandığında web sitesine erişilir. İnternete bağlı olmayan cihazla kod okutuluyorsa adres bir web tarayıcıya girilerek bilgisayarda açılabilir.

  • Açılan web sayfasında kart sahibi TDUB Üyesi hakkında, ad-soyad, fotoğraf, lisans numarası, istihdam edildiği ya da sözleşme ile hizmet verdiği Gayrimenkul Değerleme Kuruluşlarına ilişkin bilgiler yer alır.

  • TDUB Üye Kartını sadece Üye Kartı olarak kullanılmak istenmesi durumunda hesabın aktif edilmesine gerek yoktur. Hesabın aktif edilmesi, kartın aynı zamanda bir ödeme aracı olarak kullanılmak istenmesi durumunda gereklidir.

TDUB Üye Kartı Güvenli Midir?

TDUB Üye Kartı'nızla gereçekleştireceğiniz tüm işlemlerinizi şifre ile yapabildiğiniz için güvenliğiniz üst seviyededir. Kartınızı da sadece sizin bildiğiniz şifre ile kullanabilirsiniz. Şüpheli durumlarda Param Destek Merkezine 0850 988 88 88 ulaşarak kartınızı bloke ettirebilirsiniz.

TDUB Üye Kartı Banka Hesabı Aktivasyonu Nedir?

TDUB Üye Kartı'nız aynı zamanda banka kartı özelliği taşımaktadır. İlk aldığınızda bu özellik kapalıdır. Kartı banka kartı olarak kullanmak için aktif ettirmeniz gereklidir.

Param sisteminde hesabı aktif etmek için tdub.param.com.tr adresine tıklayınız.

Bu sayfadaki yönlendirmeleri takip edip, sıra ile aşağıdaki işlemlerin tamamlanması gerekmektedir:

  • 1.Adım: Kart numaraınızı (16 hane) ve önceden sisteme tanımlı cep telefon numaranızı (10 hane) giriniz. "Kartını Kişiselleştir" butonuna tıklayınız. Girdiğiniz telefon numarasına bir SMS gönderilecektir. Telefon numarası, şifre ve parolanız ile ulaşılan TDUB Üye Bilgileri sayfanızdaki telefon numaranız ile aynı olmalıdır. Telefon numaranız değişti ise hesabı aktif etmeden önce Üye Bilgileri sayfanızda yer alan telefon bilgilerinizi güncellemeniz ve gereklidir.

  • 2. Adım: Telefonuza SMS ile gelen kodu (6 hane) girerek, “Doğrula” butonunu tıklayınız.

  • 3. Adım: Kimlik ve ikamet adresi bilgilerinizi tam ve doğru olarak giriniz. “Kayıt” butonuna tıklayınız. Alanların tamamının doldurulması zorunludur. Kayıt sonrası bilgiler kontrol edilir, yanlış veya eksik bilgi varsa uyarıları takip ederek düzeltilmesi gerekmektedir.

  • 4. Adım: “Param Hizmet Sözleşmesi”ni PDF olarak bilgisayarınıza indiriniz, sözleşmeyi doldurduktan imzalayınız. Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile ilgili düzenlenen metni ilgili linkten okuyup onay kutusunu işaretleyiniz ve “Onayla” butonuna tıklayınız.

  • 5. Adım: Hazırlanan belgeleri sisteme yükleme işlemi için tüm belgeleri bilgisayarınıza önceden JPG veya PDF formatında aktarınız. Her kutucuk yanındaki “Seç” butonuna tıklayarak bilgisayarınıza kaydettiğiniz ilgili belgeyi seçiniz. En son "Tamamla" butonuna tıkladığınızda söz konusu belgelerin sisteme aktarımı gerçekleşecektir. Bu işlemin gerçekleştirilememesi durumunda daha sonra aynı belgeleri aktivasyon@param.com.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

Belgeler Param'a ulaştıktan sonra incelenip, hesaplarınız oluşturulacak ve TDUB Üye Kartınızın banka kartı özelliği aktif edilecektir.

Aktivasyon süreci ile ilgili bilgi almak için 0850 988 88 88 nolu Destek Merkezi ile görüşebilirsiniz.

TDUB Üye Kartı Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan SIFRE boşluk belirlediğiniz 4 rakamlı şifre boşluk kart numaranızın son 6 hanesini yazıp 0850 988 99 99'a SMS göndererek kart şifrenizi oluşturabilirsiniz. Örnek mesaj: SIFRE 1111 123456

TDUB Üye Kartı'na Nasıl TL yüklenir?

  • ATM'lerden Para Yükleme: Türkiye'deki tüm banka ATM'lerinden TDUB Üye Kartı'nıza para yükleyebilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve DenizBank ATM'lerinin kartsız işlem menüsünden Param TDUB kart numarası girilerek herhangi bir ücret ödemeden para yüklenmesi mümkündür.

  • Banka Hesabından Para Yükleme: Param'ın Ziraat Bankası TR47 0001 0006 8269 4354 0950 35 veya Vakıfbank TR38 0001 5001 5800 7302 9638 73 IBAN numaralı hesabına havale veya EFT yaparak para yükleyebilirsiniz. İşlem gerçekleştirilirken açıklama kısmına 16 haneli TDUB Üye Kartı numarasının aralarda boşluk bırakılmadan yazılması gerekmektedir. Alıcı unvanı, TURK Elektronik Para A.Ş. olmalıdır.

  • Kredi Kartı İle Para Yükleme: https://param.com.tr/TL_Yukle.aspx adresinden TDUB Üye Kartı numarası ve kredi kartı bilgileri girilerek TL yükleyebilirsiniz.

TDUB Üye Kartı İle Para Transferi Nasıl Yapılır?

TDUB Üye Kartı'nda bulunan bakiyenizi; kredi kartına, banka hesabına, Param üyesi kartlara transfer edebilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaparak “Param Transferi” sekmesinden transfer türünü seçerek işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

TDUB Üye Kartı İle Ödeme Nasıl Kabul Edilir?

Alacağınız ödemeleri e-posta aracılığı ile talep edebilirsiniz. Ödeme talep edeceğiniz kişinin e-posta adresini, talep ettiğiniz tutarı, açıklama bilgilerini girerek en son hangi tarihe ve saate kadar ödeme yapabileceğini belirleyerek talebinizi oluşturabilirsiniz.

E-posta ile ödeme almak için Param İnternet Şubesine girerek "e-Tahsilat" sekmesinden "Başvuru" adımına tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

TDUB Üye Kartı Avantajları Nelerdir?

TDUB Üye Kartı'nızı BKM Express uygulamasına ekleyerek BKM Express kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

TDUB Üye Kartı'nız ile anlaşmalı üye iş yerlerinden indirimli alışverişler yapabilirsiniz. Örneğin;

  • TDUB Üye Kartı'nız ile Opet'ten indirimli akaryakıt alabilirsiniz.

  • TDUB Üye Kartı sayesinde Yurtiçi Kargo'da %25'e varan indirim ile gönderim yapabilirsiniz.

  • TDUB Üye Kartı'nız ile Ofix.com'da %6 indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

Her geçen gün yeni eklenen anlaşmalı üye iş yerlerini param.com.tr internet sitesindeki "Avantajlar" kısmından takip edebilirsiniz.

TDUB Üye Kartının Ücreti Var Mı?

Param TDUB Kart'ın ilk dağıtımı TDUB tarafından üyelere ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Kartın kaybı veya farklı bir nedenle tekrar çıkarılması durumunda kart ücreti alınabilir. Param TDUB Kart ile ilgili güncel ücret, limit, kampanya vb. her türlü bilgi için www.param.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

TDUB Üye Kartı'nız ile ilgili sorularınızı, taleplerinizi ve görüşlerinizi iletmek için 0850 988 88 88 nolu Destek Merkezinden, destek@param.com.tr e-posta adresinden ve Param Canlı Destek uygulamamızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Tamamlama

TDUB Üye Kartı'nın banka kartı özelliği aktivasyonun tamamlanması için gerekli belgeleri aktivasyon@param.com.tr adresine göndermek için tıklayınız.

Kartımı Kaybettim

Kayıp, çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimlerinde bulunmak için 0850 988 88 88 'nolu Param Destek Merkezini arayınız.

Param Destek Merkezi

0850 988 88 88